FANDOM


Article under construction This article is actually in phase of writing. Wait until creator will end work over it.
Center-UN-Federation Coalition (also known as Coalition for Rescue Gaia Bermudia, previously Center-UN Coalition or Coalition for Rescue Terra-37-Alpha-Corolev, simply known at the name of Coalition) - an organization working at summer in the year 2015 in Fantasia, concretely at Wikian Valley. They fought against Servants of Hastadarius Axis for infinite war between Centre civilizations and Servants Covenant, but also for saving this world before forces from Anarchistic World could conquer it. War between Axis and Coalition is now described as War for Peace on Gaia Bermudia. Although battles happened only at a small - in scale of Fantasia - area in this conclift many other nations, adventurers or even factions from all Fantasia parts, known as Worlds, got involved into this event. The conclift has ended when Servants surrendered at Gaia Bermudia's universe to all factions from the alliance.

Characteristic

Members

Known people

Center Organisations

Great Players and other nations

United Nations

Bermuda Federation and their allies

Volunteers


Charakterystyka

Koalicja powstała natychmiast po dwóch pierwszych bitwach, jakie rozpoczęły wojnę. Centrum od razu wiedziało kim są tajemniczy osobnicy i zaoferowało bezinteresownie pomoc, ponieważ dla mieszkańców planety zagrożenie było dużo większe niż na początku zakładali to wojskowi z państw ziemskich. Niedługo potem Forum Fantasia zorganizowało spotkanie. Ostatecznym tego wynikiem było stworzenie Koalicji, czyli sojuszu pomiędzy państwami ONZ, czyli tymi na Gai Bermudii, a Centrum - organizacjami skupionymi wokół centralnego ośrodka życia finansowego, politycznego i kulturowego Fantazji. Na wieść o przybyciu sił Sług ściągnęło wielu wojskowych z Prawdy, Templariuszy Solariańskich, Triumfu Akzjany, a nawet w nieoczekiwanej, masowej ilości z nowo powstających Państw Nexusa.

Cel dla wszystkich był tylko jeden - zniszczyć Oś, co miało w dalszej perspektywie doprowadzić do wypędzenia Sług z planety oraz całego wszechświata. Początkowo jednak odnosili liczne porażki, wkrótce jednak małe zwycięstwa okazały się mieć daleko idące skutki. Udało się utrzymać część Rosji, Kaukaz, Chiny, Japonię oraz środkową i południową Afrykę, jak również całe Ameryki. Megalopolis BosWash stało się główną siedzibą działań Koalicji. Wiedząc, że w Ameryce Północnej mieści się kwatera główna Koalicji siły Sług z polecenia Agrinorda - głównodowodzącego inwazją na planetę - wyruszyły razem ze swymi kolaborantami, aby podbić ten kontynent, a potem prosto z Wenezueli na Karaiby.

W trakcie jednej z potyczek na morzu jakie były w lipcu, drugiego miesiąca wojny samoloty obu stron konfliktu rozbiły się o ląd nieznanej wyspy. Była to Bermudia, leżąca centralnie w Trójkącie Bermudzkim, jednak nikt nie wiedział gdzie dokładnie są. Pierwszy kontakt z mieszkańcami wyglądał absurdalnie, wkrótce jednak obie strony zrozumiały jak ważne jest uzyskanie wsparcia z Bermudii, gdyż mogłoby to pozwolić jednej ze stron wygrać wojnę. Zwłaszcza Koalicji, która ją wtedy przegrywała. Inwazja Sług na Federację Bermudzką doprowadziła do ostatecznego przystąpienia jej do Koalicji, ale nie jako naród Centrum czy ONZ, ale jako trzeci, osobny człon. Pod ich jurysdykcją znalazły się również inne sprzymierzone kraje z obszaru Trójkąta, a także wiele ludów.

W dniu 01 sierpnia doszło do przełomowej bitwy o Lich City, podczas której Agrinord postanowił osobiście poprowadzić jak się wydawało zwycięską kampanię zdobycia przyczółka w postaci miasta, co miałoby ułatwić Osi atak na Florydę, Teksas i Luizjanę, stany USA. Jednak swą pychę przypłacił życiem i tak o 14:10 zginął. Przed śmiercią przekazał dowództwo przywódczyni kolaborantów ziemskich znanych jako Neuen Drittes Reich, czyli Nowa Trzecia Rzesza. Ingrid von Schtanz, bo tak się nazywała, była więc nową przywódczynią, ale jej rozkazy kwestionował sam Kontam Sgaris. Śmierć Agrinorda doprowadziła do wewnętrznych waśni, co pozwoliło Koalicji na akcję o kryptonimie "Zwrotnica". W ciągu zaledwie 2 tygodni aż 80% zajętego obszaru planety zostało wyzwolonych.

Niedobitki uciekły na Grenlandię, gdzie po kilku bitwach skapitulowali ostatni ziemscy sojusznicy Sług, tak jak kilka dni wcześniej pomniejsi pomagierzy. Gdy wojna została zakończona wojska Koalicji wróciły do swych krain i doszło do jej rozwiązania przez członków. Po wojnie niedobitkami Sług zajął się Zakon Rycerzy Wielkiego Pokoju, który był jednym z fundatorów Koalicji, współpracując nadal z okolicznymi siłami zbrojnymi.

Członkowie

Znani przedstawiciele

Organizacje Centrum

Wielcy Gracze i inne państwa

Organizacja Narodów Zjednoczonych

  • Rada Bezpieczeństwa ONZ
  • Władimir Putin, prezydent Rosji
  • Książę Abdul z dynastii Saudyjskiej
  • Przywódcy państw Unii Europejskiej
  • Tang Yangding, generał wojsk w Mandżurii
  • Siemion Lebiediew, admirał floty północnej

Federacja Bermudzka i jej sojusznicy

Ochotnicy